Aktivity v okolí Harmony AP Resort

Hrabovská dolina

Hrabovská dolina

Dva lanové parky Tarzanka a Tarzánia ponúkajú dávku adrenalínu aj pre tých najmenších. Turistika a prechádzky lesom alebo okolo jazera, ktoré sa nachádza priamo pred Harmony AP Resortom Vám osviežia telo aj myseľ. Pri troche šťastia nájdete krásne hríby alebo lesné plody. . . Člnkovanie na jazere pre dvojice i rodiny s deťmi je určite príjemným romantickým zážitkom. Pre vyznavačov rýchlej jazdy na zjazdových bicykloch sú v Bike Parku Malinô Brdo pripravené profesionálne trate rôznej náročnosti. My Vám radi požičiame horský bicykel aj na potulky po cyklotrasách v okolí (Vlkolínec, Bešeňová, Korytnica, Smrekovica) V priľahlom lese sa s priateľmi vybláznite na akčnom paintballe, lukostrelbe alebo na profesionálnych motokárach. Deti sa určite dosýta vyšantia na aquazorbingu na jazere. Horské kolobežky sú ideálnou alternatívou k pešiemu zostupu z Malina Brda. Nachádza sa tu aj muflónia obora. V susednej Čutkovej doline (3 km) určite všetkých očarí malebná koliba s reštauráciou a salašom.

Thermal park - Gino Paradise

Thermal park - Gino Paradise

Thermal park Bešeňová je zariadenie s celoročnou prevádzkou, vzdialené len 12 km od Hrabovskej doliny. Poskytuje miesto pre oddych a zábavu hlavne pre rodiny s deťmi. Thermal Park disponuje bazénmi, vnútornými i vonkajšími - s geotermálnou vodou od 24 -39 °C, vhodné pre všetky vekové kategórie.

Viac informácií na www.ginoparadise.sk

AQUA - VITAL Park Lúčky

AQUA - VITAL Park Lúčky

Priamo pod Veľkým Chočom 13 km od Ružomberka vo veľmi tichom prostredí môžete objaviť čaro AQUA - VITAL Parku Lúčky. Súčasťou vodného parku je vonkajší rekreačný bazén a pre náročnejších je k dispozícii vitálny svet s ponukou rôznych sáun a kúpeľov.

Viac informácií na www.kupele-lucky.sk

Aquapark Tatralandia

Aquapark Tatralandia

Aquapark Tatralandia pri Liptovskom Mikuláši je najväčším celoročným areálom vodnej zábavy s ubytovaním na Slovensku, v Čechách a Poľsku. Ak sa chystáte navštíviť tento aquapark čaká na Vás množstvo vodných atrakcií 11 bazénov, z toho 8 celoročných, 29 toboganových dráh a šmýkačiek, masážne sedenia, vodné postele, vodný hríbik, chŕliče, vyvieračky, vodné prúdy, vodná hojdačka.

Viac informácií na www.tatralandia.sk

AquaRelax Dolný Kubín

AquaRelax Dolný Kubín

Aquapark je unikátne vodné dielo v centre Dolného Kubína, vzdialeného od Ružomberka len 17 km. Jeho dominantou je Vodný svet  s ponukou  vodných atrakcií rôzneho druhu.

Viac informácií na www.aquakubin.eu

Jaskyne

Jaskyne

Región Liptov pýši krásou podzemného sveta, nachádzajú sa tu jaskynné systémy, ktoré každoročne navštívi množstvo turistov. Využite príležitosť navštíviť Demänovskú jaskyňu Slobody (10 km od Liptovského Mikuláša). Z celkovej dĺžky 8400 m je sprístupnených 1800 m. Prehliadka jaskyne je rozdelená na malý okruh: 1,2 km - 60 min a veľký okruh: 2,2 km - 100 min. Pravidelné vstupy sú o 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00.

Demänovská ľadová jaskyňa je otvorená len v letnom období. Pravidelné vstupy sú o 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00. Jaskyňa je dlhá 1975 m, verejnosti je sprístupnených 650 m.

Vlkolínec

Vlkolínec

Vlkolínec bol vďaka svojej výnimočnosti v roku 1993 zapísaný do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Vlkolínec - živá obec pamiatkovej rezervácie ľudovej architektúry, ktorú Slovenská vláda v roku 1977 vyhlásila za pamiatkovú rezerváciu, v roku 1993 zapísaná do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Táto svahová obec leží v nadmorskej výške 718 m n. m. v juhovýchodnom výbežku Národného parku Veľká Fatra. V blízkom okolí sú prírodné pamiatky, geologické útvary, Dogerské skaly, Vlčia skala, Krkavá skala) a vzácna flóra (vlhké biotopy) a fauna.

Ak máte chuť na nenáročnú rodinnú prechádzku, osada sa nachádza približne 20 min. pešou chôdzou z vrcholovej stanice 8-miestnej kabínovej lanovky.

Viac informácií na www.vlkolinec.sk

Liptovské múzeum v Ružomberku

Múzeum má vlastivedný charakter a jeho výskumnú a zbernú oblasť tvorí územie celého Liptova, kde má svoje expozície: Múzeum liptovskej dediny v Pribyline, Roľnícky dom Vlkolínec, expozícia Liptovská Maša, Banícky dom Vyšná Boca, Hrad Likava, Rímsko-katolícky kostol Všetkých svätých v Ludrovej - Kúte.

Viac informácií na www.liptovskemuzeum.sk


Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku

Návštevníci si môžu prezrieť stálu expozíciu maľby, grafiky, kresby, ilustrácií, tapisérií a úžitkového umenia. Sprístupnený je aj ateliér a pracovňa samotného majstra.


Archeologické múzeum v prírode Liptovská Mara – Havránok

Stála expozícia rekonštruovaných objektov keltskej kultúry a stredoveku. Rituálny areál obydlia, rituálny areál obetiska, stredoveký hrádok.


Veľká Fatra

Národný park Veľká Fatra vznikol v roku 2002, a je tak jedným z najmladších národných parkov na Slovensku.


Špeciálne atrakcie

Rafting - raftovať môžete v okolí mesta Liptovský Mikuláš na rieke Belá, ktorý ponúka Areál vodného slalomu priamo v Liptovskom Mikuláši. www.raftingadventure.sk a www.ast.sk

Motokáry – v blízkosti Liptovského Mikuláša sú dve motokárové dráhy. Viac info nájdete na stránach www.monacograndprix.sk a www.kartcentrum.sk

Letná bobová dráha - otvorená od 1. 6.2007. Dĺžka dráhy je 1 km. Prevádzková doba od 9.30 do 19:00. Viac info na www.ziarce.sk

Hrad Likava

Jeho zrúcanina stojí v chotári obce Likavka, teraz časti Ružomberka. Strážil cestu z Považia na Oravu. Prvá písomná zmienka je z roku 1315, keď ho kráľ Karol Róbert daroval liptovskému županovi Dončovi.


Hrad v Liptovskom Hrádku

Hrad vznikol zo zrúcaniny gotického hradu s pripojeným renesančním zámkom. Po rozsiahlych rekonštrukciách sa v súčasnosti v objekte nachádza *** hotel a reštaurácia vo francúzskom štýle.


Krkavá skala

Je skalná ihla nachádzajúca sa na východnom úpätí vrchu Sidorovo na turistickej trase z Ružomberka do Vlkolínca. S výškou 22 m patrí medzi najvyššie skalné ihly na Slovensku.


Jánošíkova kolkáreň

Pralesová lokalita, ktorá sa nachádza v severovýchodnej časti hlavného hrebeňa Veľká Fatra pod temenom Malej Smrekovice (1489 m n. m.) . Rastú tu až 250-ročné stromy.


Skalná alpa (1 463,2 m n. m.)

Je národnou prírodnou rezerváciou so zachovanými spoločenstvami flóry a ostrovmi kosodreviny. Smerom na západ spadá lavinóznymi žľabmi do doliny Blatná.


Odkazy